کد خبر : 2157
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳

ارزیابی پروژه های بازآفرینی شهری در پیشوا؛ ری و ورامین در ستادبازآفرینی استان تهران

ارزیابی پروژه های بازآفرینی شهری در پیشوا؛ ری و ورامین در ستادبازآفرینی استان تهران

به گزارش بازآفرینی به نقل از مهر ، پیش از ظهر سه شنبه با حضور محمد تقی زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، حسین توکلی کجانی ، فرماندار ویژه ری و فرمانداران پیشوا و ورامین جلسه ستاد بازآفرینی استان تهران برگزار شد. حسین توکلی کجانی فرماندار ری در این جلسه در خصوص پروژه های

به گزارش بازآفرینی به نقل از مهر ، پیش از ظهر سه شنبه با حضور محمد تقی زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، حسین توکلی کجانی ، فرماندار ویژه ری و فرمانداران پیشوا و ورامین جلسه ستاد بازآفرینی استان تهران برگزار شد.

توکلی کجانی فرماندار ری

حسین توکلی کجانی فرماندار ری در این جلسه در خصوص پروژه های عمرانی باقرشهر با بیان اینکه احیا بافت فرسوده در باقر شهر با اولویت عملیاتی می شود اظهار داشت: مطالبات مردم باقرشهر بدون اغراق با مطالبات مردم پایتخت یکسان است و بنابراین باید با توجه به انتظارات مردم منطقه پاسخگوی نیازهای آنها بود تا بتوان به سطح مناسبی از رضایتمندی شهروندی دست یافت.
توکلی کجانی گفت: با توجه به شرایط ویژه باقرشهر باید توجه به مسائل اجتماعی به صورتی ویژه در دستور کار مسئولان و تیم مدیریت شهری آن قرار گیرد.
وی در خصوص زیرساخت ها و تأمین سرانه های مناسب گفت: در این راستا باید تلاش شود تا در این شهر که با محدودیت های حوزه نفوذ بسیاری رو به رو است با برنامه ریزی مناسب بدون تبعات اجتماعی در راستای رشد و آبادانی آن حرکت کرد و با توجه به بافت قدیمی و فرسوده باقرشهر باید ساخت و سازهای باکیفیت در این شهر در دستور کار قرار گیرد و بافت قدیمی احیا شود.

کاغذلو فرماندار ورامین

حسین کاغذلو، فرماندار ورامین نیز خواستار اجرای بی کم و کاست مصوبات ستاد بازآفرینی استان تهران در این شهرستان شد و عنوان داشت: در حال حاضر ستاد بازآفرینی استان تهران ۲۷ مصوبه در خصوص مشکلات بازآفرینی شهری ورامین داشته و از این تعداد تا کنون ۲۲ مصوبه عملیاتی شده و ۵ مصوبه نیز در حال پیگیری است.
کاغذلو گفت: توجه به رویکرد منظر اقتصادی، تعیین محدوده بافت ورامین و جوادآباد و مطالعه بافت فرسوده و

و سکونت گاه‌های غیررسمی در شهرستان ورامین از مهمترین مصوبات ستاد بازآفرینی استان تهران در شهرستان هستند که در حال عملیاتی شدن هستند.

عباسی فرماندار پیشوا

حسین عباسی، فرماندار پیشوا نیز در این جلسه از بهره برداری از فاز نخست بازار سنتی پیشوا قبل از سال جدید خبر داد و اظهار داشت: ۴ محله هدف برای باز آفرینی در شهرستان پیشوا از سوی ستاد استانی تعیین شده بود و اولین محله هدف بافت اطراف حرم است که ۱۰۰ هکتار را شامل می‌شود.

عباسی افزود: مقرر بود که محدوده بافت فرسوده پیشوا حداکثر ظرف مدت یک ماه تعیین شود که این کار صورت گرفت و علیرغم اینکه در پیگیری مصوبات ستاد بازآفرینی در سال گذشته پیشوا در زمره ۷ شهرستان برتر در استان تهران قرار گرفت اما متأسفانه هیچ اعتباری از سازمان بازآفرینی شهری دریافت نشده است.

فرماندار پیشوا بیان داشت: آستان مقدس پیشوا جز موقوفات خاص است و در صورت ارائه طرح توسعه از سوی تولیت و اداره کل اوقاف بررسی مغایرت این طرح با طرح تفصیلی شهر پیشوا آغاز می‌شود.

وی عنوان داشت: تبدیل بازار سنتی پیشوا به محور گردشگری یکی از موضوعات اولویت دار ستاد بازآفرینی شهرستان است و در حال حاضر شهرداری پیشوا با همکاری با دانشگاه علم و صنعت در این خصوص است و فاز اول این بازار سنتی تا اوایل اسفند سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.