کد خبر : 2147
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۴:۲۲

شهردار سمنان تاکید کرد: اتخاذ رویکرد محله‌محور در بازآفرینی بافت شهری سمنان

شهردار سمنان تاکید کرد: اتخاذ رویکرد محله‌محور در بازآفرینی بافت شهری سمنان

شهردار سمنان به استفاده از ظرفیت های محلی در اجرای برنامه های توسعه محله محور  تاکید کرد سید محمد ناظم رضوی ، شهردار سمنان در گفتگو با خبرنگار پایگاه بازآفرینی گفت : برنامه ریزی محله محور همراه با اختصاص بودجه های مربوط برای هر محله در راستای اجرای الگوی جدیدی از مدیریت شهری در سطح

شهردار سمنان به استفاده از ظرفیت های محلی در اجرای برنامه های توسعه محله محور  تاکید کرد

سید محمد ناظم رضوی ، شهردار سمنان در گفتگو با خبرنگار پایگاه بازآفرینی گفت : برنامه ریزی محله محور همراه با اختصاص بودجه های مربوط برای هر محله در راستای اجرای الگوی جدیدی از مدیریت شهری در سطح محله ها به عنوان مدیریت محله محور صورت گرفته است که اجرای آن رضایت و مشارکت شهروندان را به دنبال داشته و نقش مهمی در سرعت بخشیدن به پروژه های بازآفرینی دارد .

دروازه شمالی ارگ سمنان

ناظم رضوی گفت: بی تردید موثرترین و پایدارترین برنامه برای مدیریت شهری، نظام محله محوری می باشد. امروزه لزوم “استفاده از ظرفیت‌های محله‌ای” و “بازتعریف نقش شهروندان و کنشگران مدیریت شهری” در سطح محله‌های شهر وهم چنین شناخت مفهوم “برنامه‌ریزی مشارکتی” و کارکردهای آن در سطح محلی ضروری است.

شهردار سمنان ادامه داد : به منظور افزایش گرایش شهروندان در مشارکت اداره شهر و بهبود کیفیت زندگی شهری و همچنین ارتقاء فرهنگ شهری و محله ای ، مدیریت شهری باید در مسیر خواست شهروندان حرکت کند لذا شهرداری سمنان  بودجه سال ۹۹ را بر اساس محله های سطح شهر تنظیم و تصویب نموده ؛ به صورتی که برای 32 محله شهر و با همکاری افراد و نهادهای موثر هر محله ، نیازهای شهری شناسایی شده و بودجه نیز با در نظر گرفتن این نیازها تنظیم و تدوین گردیده است.

وی  افزود : محله محور بودن عملکرد عمرانی و فعالیت های بازآفرینی شهرداری سمنان می تواند رضایتمندی هر چه بیشتر شهروندان را نیز به همراه داشته باشد.

 شهردار سمنان تصریح کرد :  طی سال گذشته پروژه های قابل اجرا در محلات با هماهنگی سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و معتمدین محله های شهر شناسایی شد که شهرداران مناطق با همیاری و همکاری سازمان های زیر مجموعه شهرداری و خود شهروندان به اجرای آن اقدام خواهند کرد .

وی به پایش چگونگی اجرای این پروژه ها در سطح محله ها بصورت هفتگی تاکید کرد و گفت : سعی شود با برگزاری جلسات رصد پروژه ها بصورت هفتگی و با حضور خود معتمدین ، به آسیب شناسی پروژه ها پرداخته شود .

رضوی با اشاره به تأمین اعتبار پروژه های محله ای تصریح کرد: برای بودجه های محله محور در سطح هر منطقه دفترچه مخصوص تهیه شود تا بتوان با رصد میزان تحقق ، پروژه ها را نیز پایش کرد.

شهردار سمنان با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های محله‌ای در برنامه های توسعه محور محله افزود : با  اطلاع رسانی بهنگام فعالیت های انجام شده در محله ها، باید زمینه ای فراهم شود تا معتمدین اثربخشی فعالیت های خود را ببینند .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.