کد خبر : 2288
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶

صبح امروز و با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت : بهره برداری از پروژه های بازآفرینی سنندج/بلوار ماموستا هیمن؛ بهسازی خیابان کارگر؛ آسفالت برخی معابر بافت های ناکارآمد و چند پروژه دیگر افتتاح شد

صبح امروز و با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت :           بهره برداری از پروژه های بازآفرینی سنندج/بلوار ماموستا هیمن؛ بهسازی خیابان کارگر؛ آسفالت برخی معابر بافت های ناکارآمد و چند پروژه دیگر افتتاح شد

به گزارش بازآفرینیبه نقل از مهر، این پروژه ها شامل احداث بلوار ماموستا هیمن ناحیه منفصل حسن آباد، سنگ فرش و پله گذاری کوچه‌های خیابان کارگر سنندج و بهسازی معابر، پله گذاری، سنگ فرش و آسفالت معابر محلات فرجه و کانی کوزله است. رئیس اداره بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی کردستان در حاشیه بهره‌برداری از این طرح‌ها در جمع خبرنگاران گفت: اجرای

به گزارش بازآفرینیبه نقل از مهر، این پروژه ها شامل احداث بلوار ماموستا هیمن ناحیه منفصل حسن آباد، سنگ فرش و پله گذاری کوچه‌های خیابان کارگر سنندج و بهسازی معابر، پله گذاری، سنگ فرش و آسفالت معابر محلات فرجه و کانی کوزله است.

رئیس اداره بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی کردستان در حاشیه بهره‌برداری از این طرح‌ها در جمع خبرنگاران گفت: اجرای طرح بازآفرینی یکی از سیاست‌های دولت در راستای ارتقای استانداردهای لازم برای زندگی، حفظ جان و مال شهروندان، آزادسازی معابر، کاهش بار ترافیکی، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی و سلامت شهروندان است.

مصطفی رضایی اظهار داشت: برای احداث بلوار ماموستا هیمن روستای حسن آباد شش میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که شامل احداث بلوار یک کیلومتری به عرض ۲۲ متر است.

وی افزود: ۱.۶ میلیارد تومان از این اعتبار از سوی راه و شهرسازی از محل اعتبارات ستاد بازآفرینی و بقیه از سوی دستگاه‌های همکار از جمله شهرداری و شرکت گاز برای اصلاح زیرساخت‌ها هزینه شده است.

رئیس اداره بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی کردستان ادامه داد: ادامه این طرح به طول ۱.۵ کیلومتر دیگر نیز در دستور کار ستاد باز آفرینی شهری استان بوده و اتمام آن نیازمند ۸۰ میلیارد ریال اعتبار است و با توجه به توپوگرافی منطقه بروز سیلاب در فصل بارش انتظار می‌رود هرچه زودتر تأمین اعتبار و اجرا شود.

رضایی یادآور شد: سنگ فرش و پله گذاری کوچه‌های خیابان کارگر سنندج نیز شامل انجام این عملیات در سطح ۱۵ هزار متر مربع از معابر با هزینه کرد ۱.۶ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: برای بهسازی معابر، پله گذاری، سنگ فرش و آسفالت معابر محلات فرجه و کانی کوزله نیز ۲.۴ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده تا ۱۰ هزار متر مربع از معابر به صورت سنگ فرش و پله گذاری و پنج هزار متر مربع نیز به صورت آسفالت ریزی ساماندهی شود.

رئیس اداره بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: ۳۶ درصد از مساحت هفت شهر این استان در حوزه بازآفرینی شهری شامل بافت فرسوده، بافت با پیشینه روستایی، سکونتگاه‌های غیر رسمی، بافت ناهمگون و بافت تاریخی قرار دارد و نیازمند بازآفرینی و احیا است.

رضایی اظهار داشت: ۵۰ درصد از جمعیت شهرهای کردستان در محدوده با تراکم بالا و کم برخوردار از استانداردهای زندگی شهری ساکن هستند که وزارت راه و شهرسازی برای بازآفرینی در این مناطق با نگاه ویژه، ۴۹ پروژه را با اعتباری بیش از یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در شهرهای سنندج، سقز، مریوان، قروه، بیجار، کامیاران و بانه تعریف و از سال گذشته عملیات اجرایی آنها را شروع کرده که برخی به بهره برداری رسیده و تعدادی نیز با سرعت مناسب در حال انجام است.

مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری در جریان سفر یک روزه خود از طرح‌های بازآفرینی سنندج شامل مرکز محله نایسر، مدرسه ۹ کلاسه و بلوار دو کیلومتری این ناحیه منفصل شهری و مطالعات طرح هفت باغ سنندج و پیاده راه فرهنگی تاریخی خیابان فردوسی بازدید کرده و پس آن در ستاد بازآفرینی استان شرکت می‌کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.