کد خبر : 2911
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ - ۹:۵۵

کاسه صبر شهرداری کرمان لبریز شد / با دستور سرپرست شهرداری پیمانکار از بخشی از پروژه موسوم به بازآفرینی میدان ارگ کنار گذاشته شد

کاسه صبر شهرداری کرمان لبریز شد / با دستور سرپرست شهرداری پیمانکار از بخشی از پروژه موسوم به بازآفرینی میدان ارگ کنار گذاشته شد

سرپرست شهرداری کرمان گفت: شهرداری به‌ دلیل تعلل پیمانکار برای آماده‌سازی پیاده‌راه خیابان شهید تجلی در محدوده اطراف بازار تاریخی کرمان، تکمیل این پروژه را برعهده گرفت. به گزارش بازآفرینی به نقل از شهرداری کرمان ، محسن پوراسماعیلی در نشست شورای مدیران شهرداری کرمان، با بیان اینکه برای آغاز طرح پیاده‌راه‌سازی میدان توحید و خیابان

سرپرست شهرداری کرمان گفت: شهرداری به‌ دلیل تعلل پیمانکار برای آماده‌سازی پیاده‌راه خیابان شهید تجلی در محدوده اطراف بازار تاریخی کرمان، تکمیل این پروژه را برعهده گرفت.

به گزارش بازآفرینی به نقل از شهرداری کرمان ، محسن پوراسماعیلی در نشست شورای مدیران شهرداری کرمان، با بیان اینکه برای آغاز طرح پیاده‌راه‌سازی میدان توحید و خیابان شهید تجلی از  سال ۹۹ با پیمانکار قرارداد بسته شده است، افزود: طبق گزارش ناظر پروژه، پیاده‌راه‌سازی میدان توحید و خیابان شهید تجلی فقط ۲۰ درصد پیشرفت دارد که بخش بزرگی از آن مربوط به خاک‌برداری است.

وی به عواقب عقب‌ماندن پروژه از زمان قانونی خود و نارضایتی کسبه اشاره و خاطرنشان کرد: میدان «توحید» (ارگ) و خیابان «شهید تجلی» به‌دلیل تأخیر در روند اجرایی پروژه، با مشکلاتی مواجه شده است.

سرپرست شهرداری کرمان افزود: پیمانکار طی مراحل قانونی انتخاب شده، اما  نتوانسته در مدت‌زمان تعیین‌شده کار را به پایان برساند.

وی ضمن ابراز نارضایتی از پیشرفت پروژه، از برگزاری جلسات متعدد برای پیدا کردن راه‌حلی برای پیشبرد کار خبر داد و گفت: بعد از خود اظهاری پیمانکار در خصوص پروژه، پذیرفته شد تا پیمانکار از پروژه پیاده‌راه‌سازی خیابان «شهید تجلی» خارج شود و فقط در میدان توحید (ارگ) کار کند.

پوراسماعیلی با بیان اینکه پروژه پیاده‌راه‌سازی خیابان «شهید تجلی» به‌صورت کادر امانی توسط شهرداری ادامه خواهد یافت، گفت: برای شروع کار در خیابان «شهید تجلی»، مجوزها گرفته و مقدمات لازم فراهم شده است.

وی افزود: بزودی ساماندهی و پیاده‌راه‌سازی فضای جلوی مغازه‌ها در خیابان «شهید تجلی» توسط شهرداری انجام خواهد شد.

سرپرست شهرداری کرمان، زمان را عامل مهمی در موفقیت این پروژه برشمرد و گفت: در حال حاضر، اولویت با خیابان «شهید تجلی» است؛ بنابراین، لازم است کار تقسیم‌بندی و به‌صورت شیفت‌بندی پیش برود.

پوراسماعیلی با تأکید بر اینکه کادر امانی در پیشبرد پروژه‌ها بسیار تأثیرگذار است و کارایی لازم را دارد، لزوم همکاریِ همه‌جانبه و هم‌افزایی بیشتر بین بخش‌های مختلف شهرداری بخصوص شهرداری‌های مناطق در راستای تکمیل پروژه را ضروری دانست.

وی سرعت کار اجرایی را مستلزم همکاری‌های بین‌بخشی دانست و گفت: نمونه این‌گونه اقدامات در تکمیل بهسازی پارک شورا و محوطه جلوی شهرداری مرکز کاملاً مشهود است.

سرپرست شهرداری کرمان، بر سرعت، کیفیت و دقت در کار و توجه به جزییات تأکید کرد و افزود: با توجه به نزدیک‌شدن به فصل بارندگی، تلاش خواهیم کرد پروژه در حداقل زمان ممکن اجرا شود.

پوراسماعیلی افزود: در پروژه خیابان «شهید تجلی» و میدان «توحید»، طرح و نوع مصالح، تعیین‌ شده و تنها باید کار اجرایی انجام شود.

با بیان اینکه طبق برنامه زمان‌بندی، بخشی از کار به‌خصوص خدمات فضای سبز باید در ساعات پایانی شب انجام شود، خطاب به مدیران شهرداری گفت: لازم است تمام بخش‌های شهرداری درگیر پروژه باشد و در اجرای کار، نظارت و دقت لازم صورت گیرد.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.