کد خبر : 2516
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۹:۳۰

مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان: ده درصد بافتهای ناکارآمد شهری کشور در استان اصفهان است/بازآفرینی بازار تاریخی نطنز و احداث فضای آموزشی محمود آباد اصفهان در هفته دولت در حال پیگیری است

مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان: ده درصد بافتهای ناکارآمد شهری کشور در استان اصفهان است/بازآفرینی بازار تاریخی نطنز و احداث فضای آموزشی محمود آباد اصفهان در هفته دولت در حال پیگیری است

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد؛ احیاء،نوسازی وبهسازی بازار تاریخی شهرستان نطنز و احداث فضای آموزشی(زورخانه) در منطقه محمودآباد اصفهان همزمان با هفته دولت در حال اجرا است. به گزارش بازآفرینی به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه تأثیرات مثبت اقدامات راه و

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد؛ احیاء،نوسازی وبهسازی بازار تاریخی شهرستان نطنز و احداث فضای آموزشی(زورخانه) در منطقه محمودآباد اصفهان همزمان با هفته دولت در حال اجرا است.

به گزارش بازآفرینی به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه تأثیرات مثبت اقدامات راه و شهرسازی در حوزه بازآفرینی شهری در سال‌های بعد مشخص می‌شود، اظهار کرد: راه و شهرسازی وظیفه سیاست‌گذاری و نظارت در حوزه بازآفرینی را برعهد دارد و اصل مأموریت بازآفرینی حفظ هویت، احیاء هویت محله‌ها و بافت‌های ناکارآمد است.  

وی با اشاره به اینکه امروزه حدود ۱۴ هزار هکتار از اراضی شهری استان اصفهان در زمره بافتهای فرسوده وناکارآمد شهری قرار دارد گفت: این میزان حدود ۱۰% کل بافتهای فرسوده وناکارآمد شهری کشور را شامل می‌شود.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان به پروژه‌های بازآفرینی در حال اجرا همزمان با هفته دولت اشاره کرد و اذعان داشت؛ احیاء، نوسازی وبهسازی بازار تاریخی شهرستان نطنز بطول ۹۰۰ متر و اعتباری معادل ۵۰۰۰ میلیون ریال در محله قصبه از محل اعتبارات ردیف ۱۵۰۲۰۱۲۰۰۶ سال ۱۳۹۸شرکت بازآفرینی شهری ایران سال ۹۸  و بر اساس تفاهمنامه سه جانبه مابین شهرداری شهرستان، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری شهرستان واداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان(به نمایندگی از طرف شرکت بازآفرینی شهری ایران) در حال اجرا است.  

وی احداث فضای آموزشی(زورخانه) در منطقه محمودآباد اصفهان را از دیگر پروژه‌ها عنوان کرد و گفت: این پروژه به مساحت ۴۰۰ متر مربع واعتباری معادل ۴۰۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ردیف ۱۵۰۲۰۱۲۰۰۴ سال ۱۳۹۸شرکت بازآفرینی شهری ایران مصادف با این ایام در حال اجرا است.  

قاری قرآن با بیان اینکه: حدود سه هزار و ۷۸۳ هکتار از املاک واراضی بافت فرسوده استان متعلق به سکونتگاههای غیررسمی وبافتهای حاشیه ای می باشد. اذعان داشت: براساس مطالعات وتحقیقات بعمل آمده تاکنون، بافتهای حاشیه ای وسکونتگاههای غیر رسمی استان اصفهان دربرگیرنده ۵۰ محله با جمعیتی بالغ بر ۴۵۰ هزار نفر است.  

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.