کد خبر : 4087
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۴

معاون وزیر راه وشهرسازی : شهرداری‌ها هرچه زودتر مقدمات اجرای بسته تشویقی را برای بهره‌مند شدن مردم از حق قانونی خود برای نوسازی بافت فرسوده فراهم کنند

معاون وزیر راه وشهرسازی : شهرداری‌ها هرچه زودتر مقدمات اجرای بسته تشویقی را برای بهره‌مند شدن مردم از حق قانونی خود برای نوسازی بافت فرسوده فراهم کنند

به گزارش بازآفرینی به نقل از ایرنا محمد آئینی در نشست با شهردار ارومیه افزود: به منظور تسریع در اهداف دولت سیزدهم، شهرداری‌ها هرچه زودتر مقدمات اجرای بسته تشویقی را برای بهره‌مند شدن مردم از حق قانونی خود برای نوسازی بافت فرسوده فراهم کنند و در این کار سرعت لازم را داشته باشند. وی ادامه

به گزارش بازآفرینی به نقل از ایرنا محمد آئینی در نشست با شهردار ارومیه افزود: به منظور تسریع در اهداف دولت سیزدهم، شهرداری‌ها هرچه زودتر مقدمات اجرای بسته تشویقی را برای بهره‌مند شدن مردم از حق قانونی خود برای نوسازی بافت فرسوده فراهم کنند و در این کار سرعت لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: تنها شرطی که برای اجرای بسته وجود دارد این است که شهرداری‌ها محلات مشمول را مشخص کنند که عمده محلات بافت فرسوده مشمول این بسته هستند.

آئینی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی حداکثر تا پایان خرداد ماه محلات مشمول بسته ۱۹ بندی تشویقی توسط شهرداری‌ها احصا و در کمیسیون ماده ۵ استان مصوب کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در همه شهرهایی که اجرای بسته را شروع کردند شاهد رشد ۱۰ تا ۴۳۰ درصدی رشد صدور پروانه‌های ساختمانی هستیم.

وی ضمن تاکید بر اهتمام شهرداری ارومیه نسبت به معرفی محلات مشمول بازآفرینی شهری تا پایان خرداد، تصریح کرد: انتقال پادگان لشکر ۶۴ در قالب طرح بازآفرینی شهری در دستور کار است که با این کار در صدد هستیم تا از ظرفیت اراضی برای احیای کاربری‌های عمومی و به خصوص فضای سبز و ایجاد باغ موزه نظامی استفاده کنیم.

شهردار ارومیه نیز در این نشست گفت: یکی از مشکلات اصلی این حوزه تداخل بافت‌های تاریخی شهر با محدوده بافت فرسوده است، در مجموع ۴۱۷ هکتار بافت فرسوده ارومیه در دل بافت تاریخی قرار دارد.

حسین مهدی زاده افزود: برخی قوانین و ضوابط سازمان میراث فرهنگی حالت بازدارنده دارد و میزان صدور پروانه ساختمانی در این محدوده را با مشکل مواجه کرده است به همین دلیل نمی‌توانیم از ظرفیت‌های قانونی که در حوزه بازآفرینی شهری وجود دارد به درستی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه اکنون ۴۱۷ هکتار بافت فرسوده تقریبا بلاتکلیف است و با اتمام مطالعات، این مشکل رفع خواهد شد، وجود پادگان لشکر ۶۴ در داخل شهر را از دیگر مشکلات در ارومیه عنوان کرد و گفت: موضوع انتقال پادگان طی دو دهه گذشته بارها و بارها مطرح شده است و در این دیدار جهت هم افزایی پیشنهاد شد تا طرح انتقال پادگان در قالب طرح بازآفرینی مطرح شود که مورد استقبال قرار گرفت.

مهدی زاده افزود: پادگان لشکر ۶۴ در داخل محدوده شهری یک کاربری نامتجانس است که حتما باید منتقل شود. با توجه به اینکه پادگان در هسته مرکزی شهر قرار دارد به دنبال این هستیم تا از این ظرفیت برای احیای کاربری‌های عمومی و به خصوص فضای سبز و ایجاد باغ موزه نظامی استفاده کنیم، همچنین ساخت باغ موزه نظامی برای اولین بار در کشور انجام می‌شود و در شورای عالی معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی نیز به تصویب رسیده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.