کد خبر : 3976
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۴

آخرین وضعیت طرح “بازآفرینی خیابان فدائیان اسلام” به روایت عضو شورای شهر تهران

آخرین وضعیت طرح “بازآفرینی خیابان فدائیان اسلام” به روایت عضو شورای شهر تهران

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در خصوص مطالعات و طراحی طرح بازآفرینی ناحیه صنعتی شمال ری واقع در محدوده منطقه ۲۰ شهر تهران ارایه داد. به گزارش بازآفرینی به نقل از ایسنا زهرا شمس‌احسان گفت: این ناحیه صنعتی  به مساحت ۲۰۰ هکتار

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در خصوص مطالعات و طراحی طرح بازآفرینی ناحیه صنعتی شمال ری واقع در محدوده منطقه ۲۰ شهر تهران ارایه داد.

به گزارش بازآفرینی به نقل از ایسنا زهرا شمس‌احسان گفت: این ناحیه صنعتی  به مساحت ۲۰۰ هکتار در محور فدائیان اسلام، با گستره وسیعی از کاربری‌ انبارها و کارگاه‌های  صنعتی خُرد قدیمی و بعضاً رها شده، روبه‌رو است.

وی گفت: کمیسیون ماده پنج، ضمن موافقت با کلیات طرح “ساماندهی پهنه‌های صنعتی شمال منطقه ۲۰” به منظور بررسی و رفع مشکلات بخشی از خیابان فدائیان اسلام و بافت مجاور، مقرر کرده تا کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج، طرحی در خصوص تأمین سرانه‌ها، فضای سبز و خدمات عمومی به صورت دقیق‌تر بررسی کند و پیشنهاد جدیدی ارائه دهد و همچنین محدوده‌ای در شمال طرح مذکور به مساحت تقریبی ۲۵۰ هکتار به طرح اولیه اضافه و مقرر گردیده که طرح مکمل و یکپارچه‌ای با وسعت حدود ۴۵۰ هکتار، تهیه و مجدداً به کمیسیون ماده پنج ارائه شود؛ از این رو طرح “ساماندهی محور فدائیان اسلام” در چارچوب مفاد مصوبه کمیسیون ماده پنج در دستور کار قرار گرفته است .

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: در نهایت شورای عالی شهرسازی و معماری ایران طرح بازآفرینی خیابان فدائیان اسلام را در  سال ۹۹  با محوریت ایجاد مراکز تجاری، اداری، مراکز تولیدی، نمایشگاه، بازار روز، فضاهای سبز عمومی و پارکینگ برای ناحیه صنعتی شمال ری تصویب کرد و همچنین عرصه مذکور در طرح جامع تهران نیز به عنوان محدوده نیازمند تهیه طرح موضعی و ایجاد پهنه تجارت جهانی مشخص شده است.

شمس‌احسان با طرح این سوال که چرا پهنه صنعتی شمال ری فعلاً تحولی مبتنی بر یک طرح یکپارچه به خود ندیده است؟ اظهار داشت: شایسته است این محدوده مورد توجه جدی شهرداری تهران در اجرای طرح مصوب قرار گیرد؛ قطعا ادامه روند بلاتکلیفی شهروندان، امر مطلوبی نیست؛ زیرا این محدوده به یکی از عرصه‌های رها شده و نسبتاً ناکارآمد تهران طی ۲ دهه اخیر تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: امید است با ابتکار مدیریت شهری و عملیاتی شدن ناحیه صنعتی شمال ری، این محدوده در اقتصاد ری و شهر تهران تاثیر بسزایی داشته باشد و از شهردار تهران تقاضا دارم در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف و اخذ تصمیم جدی پیرامون وضعیت این پهنه مطابق آخرین مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در چارچوب برنامه‌های اجرایی منسجم اقدام کند و پاسخ مذکور در قالب گزارشی مستند و مستدل در خصوص نحوه اقدام در راستای مدیریت پتانسیل های این پهنه ارائه شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.