کد خبر : 3358
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۴

نایب رئیس شورای شهر مشهد: بازآفرینی شهری یکی از مهمترین حوزه های مدیریت شهریست

نایب رئیس شورای شهر مشهد: بازآفرینی شهری یکی از مهمترین حوزه های مدیریت شهریست

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: مهم‌ترین موضوعی که باید در حوزه بازآفرینی مدنظر قرار بگیرد توجه به خواست، نظر و نیاز مردم هر محله است، باید توجه شود مردم چه نیازی دارند و مبتنی بر نیاز و خواسته مردم برنامه‌ریزی انجام شود. به گزارش بازآفرینی به نقل از شورای اسلامی شهر مشهد، مهدی ناصحی در بازدید از سازمان بازآفرینی شهری شهرداری مشهد، اظهار

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: مهم‌ترین موضوعی که باید در حوزه بازآفرینی مدنظر قرار بگیرد توجه به خواست، نظر و نیاز مردم هر محله است، باید توجه شود مردم چه نیازی دارند و مبتنی بر نیاز و خواسته مردم برنامه‌ریزی انجام شود.

به گزارش بازآفرینی به نقل از شورای اسلامی شهر مشهد، مهدی ناصحی در بازدید از سازمان بازآفرینی شهری شهرداری مشهد، اظهار کرد: مهم‌ترین موضوعی که باید در حوزه بازآفرینی مدنظر قرار گیرد توجه به خواست و نظر مردم هر محله و منطقه است، در هر برنامه ریزی برای توسعه و افزایش سرانه‌ها باید توجه شود مردم چه نیازی دارند و مبتنی بر نیاز و خواسته مردم برنامه‌ریزی انجام شود.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین حوزه‌های مدیریت شهری، موضوع بازآفرینی شهری است به این معنا که باید با اتکا به اطلاعات و ظرفیت‌های موجود محیط زیست شهری را در حوزه‌های مختلف با رویکرد عدالت محور توسعه و رشد داد و شرایط زیست شهری مردم را بهتر کرد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: وجود بافت‌های ناکارآمد در شهر مشهد چه در حوزه پیرامونی و چه در بافت‌های فرسوده مرکز شهر این مسئولیت را برای مدیریت شهری سنگین‌تر می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: تاکید ما بر این است که باید با کمترین مداخله موضوع بازگشایی‌ها و تأمین سرانه‌ها شکل بگیرد تا مردمی که در محل هستند انتفاع لازم را از ورود بازآفرینی به محله خود ببرند.

ناصحی اظهار کرد: اولین مصوبه شورای ششم حمایت از محله‌های بازآفرینی بود که ذیل عنوان پروژه‌های زود بازده و اعتماد ساز در دستور کار قرار گرفت و این طرح‌ها قرار است تا انتهای آبان ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسد.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از عرصه‌های با اهمیت حوزه بازآفرینی موضوع حفظ و حراست و ارتقای بافت‌ها و لبه‌های تاریخی در شهر مشهد برای ارتقا و احیای هویت شهری مشهد است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: مأموریت جدیدی که به سازمان بازآفرینی محول شده است حفظ، مرمت و بهره برداری بهینه از این آثار تاریخی است، ساختمان‌های دارای ارزش تاریخی مرمت می‌شوند و برای استفاده‌های مختلف در اختیار مردم قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقداماتی که سازمان بازآفرینی انجام می‌دهد، اشتغال زایی در محله‌های بافت پیرامونی و کم برخوردار است که در این حوزه توصیه شد به سمت حمایت از شغل‌هایی برویم که مستقیم با موضوع خدمات و مأموریت‌های شهرداری در ارتباط است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.