کد خبر : 2735
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۶:۱۹

مدیر راه و شهرسازی بوشهر:عمده پروژه های بازآفرینی استان تا پایان سالجاری به سرانجام خواهد رسید

مدیر راه و شهرسازی بوشهر:عمده پروژه های بازآفرینی استان تا پایان سالجاری به سرانجام خواهد رسید

پیشرفت فیزیکی پروژه‌های در دست اجرا بر اساس برنامه مناسب ارزیابی می‌شود به طوری که اکثرا آنها بالای 60 تا 90 درصد پیشرفت دارند و تلاش می‌شود در سال جاری به بهره‌برداری برسند. مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر در گفت و گو با خبرنگار شرکت بازآفرینی شهری ایران به بیان توضیحاتی در خصوص پروژه‌ها

پیشرفت فیزیکی پروژه‌های در دست اجرا بر اساس برنامه مناسب ارزیابی می‌شود به طوری که اکثرا آنها بالای 60 تا 90 درصد پیشرفت دارند و تلاش می‌شود در سال جاری به بهره‌برداری برسند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر در گفت و گو با خبرنگار شرکت بازآفرینی شهری ایران به بیان توضیحاتی در خصوص پروژه‌ها و فعالیت‌های این استان در حوزه بازآفرینی شهری پرداخت و گفت: در سال جاری از سه محل ردیف‌های 001 ،003 و 013 برای ساماندهی محدوده‌های هدف، اعتباری بالغ بر حدود چهل میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

او با اشاره به این که در استان بوشهر بر اساس برنامه اجرایی و پیگیری‌های انجام شده در جهت بازآفرینی محلات هدف گام بر می‌داریم، تصریح کرد: امسال مجموع پروژه‌های جاری و جدید این اداره‌کل در حوزه بازآفرینی شهری 13 پروژه است که پنج پروژه آن جدید است، پروژه‌هایی مانند احداث کتابخانه در شهر دیر، احداث شبکه آب بوشهر، ساماندهی میدان حسینیه میرزا خورموج و دو فعالیت آموزشی را می‌توان از جمله این پروژه‌ها دانست.

رستمی در ادامه مهم‌ترین فعالیت‌های در حال اجرا را این گونه برشمرد و گفت: از جمله مهم‌ترین فعالیت‌ها می‌توان به احداث مدرسه 12 کلاسه محله رایانی و مرکز جامعه سلامت تنگگ، اصلاح شبکه آب بوشهر و ساماندهی دره فصلی در برازجان اشاره کرد. پروژه‌های فوق نیاز به خدمات روبنایی و زیربنایی محلات کم برخوردار را تامین و سرانه خدمات شهری این محلات را به میانگین سایر محلات نزدیک می‌کند و در نهایت باعث افزایش کیفیت زندگی در مناطق یاد شده خواهیم بود.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر پروژه‌های در دست اجرا از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردارند، او در این باره توضیح داد: پیشرفت فیزیکی پروژه‌های در دست اجرا بر اساس برنامه مناسب ارزیابی می‌شود به طوری که اکثرا آنها بالای 60 تا 90 درصد پیشرفت دارند و تلاش می‌شود در سال جاری به بهره‌برداری برسند.

به گفته رستمی استان بوشهر دارای هزار و 685 هکتار بافت ناکارآمد در 12 شهر از مجموع  38 شهر موجود است. از این میزان 787 هکتار سکونتگاه‌های غیررسمی در دو شهر بوشهر و برازجان است که جمعیتی معادل 66 هزار نفر دارد.  علاوه بر این 860 هکتار بافت فرسوده میانی نیز جمعیتی معادل 115 هزار نفر را در بر می‌گیرد. همچنین این استان دارای 38 هکتار بافت ارزشمند تاریخی – فرهنگی ثبت آثار ملی است و جمعیتی حدود 5 هزار نفر در این بافت زندگی می‌کنند.

 او مهم‌ترین فعالیت‌های انجام شده در سکونتگاه‌های غیررسمی استان بوشهر را این گونه برشمرد: اصلاح شبکه آب جهت ارتقا و نوسازی شبکه در راستای جلوگیری از پرتی آب و بالابردن سطح آب‌دهی در طول شبانه روز، تامین خدمات محله‌ای و شهری از جمله خدمات آموزشی و بهداشتی، انجام فعالیت‌های توانمندسازی از قبیل تهیه سند مشارکتی توسعه محله و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و توانمندسازی با همکاری سمن‌ها و اداره کل فنی و حرفه‌ای از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های انجام شده جهت افزایش کیفیت زندگی در سکونتگاه‌های غیررسمی به شمار می‌رود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.