کد خبر : 3852
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان : نخستین دفتر تسهیلگری بازآفرینی شهری در زنجان راه اندازی گردید / از ایجاد دفاتر در سایر شهرستانهای استان حمایت میکنیم

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان : نخستین دفتر تسهیلگری بازآفرینی شهری در زنجان راه اندازی گردید / از ایجاد دفاتر در سایر شهرستانهای استان حمایت میکنیم

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: برای نخستین بار دفتر تسهیلگری بازآفرینی شهری در محله سعدی جنوبی شهر زنجان با همکاری و مشارکت بخش خصوصی و دولت ایجاد شد به گزارش بازآفرینی به نقل از ایرنا اصفر اسماعیلی گفت: برای راه اندازی دفاتر تسهیلگری در محلات هدف بازآفرینی شهری در سایر شهرستانهای استان نیز

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: برای نخستین بار دفتر تسهیلگری بازآفرینی شهری در محله سعدی جنوبی شهر زنجان با همکاری و مشارکت بخش خصوصی و دولت ایجاد شد

به گزارش بازآفرینی به نقل از ایرنا اصفر اسماعیلی گفت: برای راه اندازی دفاتر تسهیلگری در محلات هدف بازآفرینی شهری در سایر شهرستانهای استان نیز حمایت لازم را از بخش خصوصی انجام می دهیم چون این دفاتر کمک حال دولت و شهرداری ها در امور مربوط به محلات هدف بازآفرینی شهری است.

وی یادآوری کرد: فراخوان لازم در این زمینه داده می‌شود تا افرادی که در حوزه بازآفرینی شهری تخصص و تجربه لازم را دارند در محلات هدف مشارکت کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه دفاتر تسهیلگری با هماهنگی و حمایت دولت فعالیت می کنند، گفت: نوع کاری این دفاتر به پروژه‌هایی بستگی دارد که در محلات هدف بازآفرینی شهری تعریف شده است.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه در این محلات باید همه پیوست‌های اجتماعی و معیشتی دیده شود، افزود: کاری که در این محلات انجام می شود باید مورد رضایت مردم باشد که تحقق این مهم مستلزم آن است که همه پیوست ها دیده شود.

وی با اشاره به نقش دفاتر تسهیلگری به عنوان کمک حال دولت و شهرداری ها در بازآفرینی محلات هدف شهری، گفت: این دفاتر راهنمایی‌ها، اطلاعات و مشوق های لازم را به ساکنان برای تحقق اهداف و سیاست ها برای بازآفرینی شهری ارائه می‌دهند.

به گفته این مسوول، سایر افرادی هم که در دیگر محلات هدف بازآفرینی شهری ساکن هستند می‌توانند از امکانات و خدمات این دفاتر استفاده کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان ادامه داد: این دفاتر کمک می‌کنند تا مردم راحت‌تر از نوع خدمات و تسهیلات ارائه شده برای نوسازی واحدهای مسکونی خود باخبر شوند و در واقع کار دفاتر تسهیلگری بخشی از وظایف ستاد باز آفرینی شهری است.

وی بر لزوم تقویت همکاری مطلوب رسانه‌ها نسبت به اطلاع رسانی دفاتر تسهیلگری در زنجان تاکید کرد و گفت: باید شرح وظایف و خدمات این دفاتر به خوبی توسط رسانه‌های گروهی تبیین شود و مردم بتوانند از این دفاتر کمک بگیرند.

این مسوول با بیان اینکه ستاد بازآفرینی شهری یک ماموریت جدید است که در وزارت راه و شهرسازی شکل گرفته، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با راه اندازی این دفاتر در قالب مدیریت شهری، اطلاعات مطلوبی به مردم داشته باشیم.

محله سعدی جنوبی شهر زنجان که اولین دفتر تسهیلگری در این منطقه ایجاد شده دارای بافت فرسوده باارزش تاریخی است.

این استان ۱۲۰۰ هکتار بافت فرسوده دارد که از این میزان ۵۱۱ هکتار در شهر زنجان قرار دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.