کد خبر : 1900
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸

سرپرست مدیریت بافت تاریخی شهرداری سمنان : تمامی تعهدات شهرداری سمنان در بازآفرینی شهری اجرا شده است

سرپرست مدیریت بافت تاریخی شهرداری سمنان : تمامی تعهدات شهرداری سمنان در بازآفرینی شهری اجرا شده است

سرپرست مدیریت بافت تاریخی شهرداری سمنان گفت: ۳۰ درصد اعتبارات دستگاه های اجرایی باید در طرح های بازآفرینی هزینه شود. به گزارش پایگاه خبری بازآفرینی ،سرپرست مدیریت بافت تاریخی از هزینه کرد کمتر از  ۳۰ درصد اعتبارات دستگاههای اجرایی برای بازآفرینی در بافت تاریخی و فرسوده شهر  خبر داد. پرسا گفت : در جلسات برگزار

سرپرست مدیریت بافت تاریخی شهرداری سمنان گفت: ۳۰ درصد اعتبارات دستگاه های اجرایی باید در طرح های بازآفرینی هزینه شود.
به گزارش پایگاه خبری بازآفرینی ،سرپرست مدیریت بافت تاریخی از هزینه کرد کمتر از  ۳۰ درصد اعتبارات دستگاههای اجرایی برای بازآفرینی در بافت تاریخی و فرسوده شهر  خبر داد.
پرسا گفت : در جلسات برگزار شده بازآفرینی بافت های فرسوده شهر سمنان مقرر گردید با عنایت به اینکه 30 درصد از جمعیت شهر در بافت فرسوده و تاریخی سکونت دارند تمام دستگاههای اجرایی بر اساس آئین نامه اجرایی باز آفرینی شهری پایدار ۳۰ درصد اعتبارات خود را برای بازآفرینی در این قسمت شهر هزینه کنند که در حال حاضر کمتر از این درصد دستگاه های اجرایی هزینه می کنند .
مسئول ستاد باز آفرینی شهرستان سمنان با اشاره به اجرای تمامی تعهدات شهرداری سمنان در بازآفرینی شهری گفت :  در بحث اقدام مشترک در پروژه های بازآفرینی همه دستگاههای اجرایی همکاری و مساعدت لازم را می بایست بعمل آورند.
پرسا  ضمن یادآوری این موضوع که در شهرسمنان 17 محله مورد توجه بحث بازآفرینی قرار دارد، گفت : پروژه بازآفرینی آرام راه امام خمینی (ره) مهمترین پروژه شهرداری سمنان بوده که فاز دوم آن با اعتبار 6 میلیارد ریال در حال انجام است .
سعید پرسا مدیر بافت تاریخی شهرداری سمنان خاطر نشان کرد: متأسفانه برای مرمت، بازسازی و احیای بافت‌های تاریخی و خانه‌های قدیمی به شهرداری سمنان اعتباری اختصاص نیافته است، اما شهرداری با اجرای طرح‌هایی مانند جداره‌سازی خیابان امام خمینی (ره)، سنگفرش باغ‌راه‌ها و مسیرهای گردشگری و مرمت خانه‌های قدیمی در راستای توسعه گردشگری اقدام کرده است؛ شهرداری دنبال معرفی ابنیه شاخص بافت تاریخی است تا با جذب گردشگر زمینه توسعه پایدار شهری فراهم شود.
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.