کد خبر : 2745
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳

رییس شورای شهرستان کرمان: همه شهرهای شهرستان کرمان محدوده های تاریخی بسیارارزشمندی دارند که نیازمند بازآفرینی هستند

رییس شورای شهرستان کرمان: همه شهرهای شهرستان کرمان محدوده های تاریخی بسیارارزشمندی دارند که نیازمند بازآفرینی هستند

رییس شورای شهرستان کرمان در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری بازآفرینی گفت همه شهرهای شهرستان کرمان دارای محدوده های بسیار ارزشمند تاریخی هستند و بناهای تاریخی شاخصی را در دل خود جای داده اند. میرحسینی افزود لازمست بازآفرینی بافت های تاریخی شهرهای شهرستان توسط کنشگران حوزه بازآفرینی چه در بخش دولتی و چه در نهادهای

رییس شورای شهرستان کرمان در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری بازآفرینی گفت همه شهرهای شهرستان کرمان دارای محدوده های بسیار ارزشمند تاریخی هستند و بناهای تاریخی شاخصی را در دل خود جای داده اند. میرحسینی افزود لازمست بازآفرینی بافت های تاریخی شهرهای شهرستان توسط کنشگران حوزه بازآفرینی چه در بخش دولتی و چه در نهادهای عمومی غیر دولتی نظیر شهرداری ها با جدیت پیگیری شود.

سید محمدرضا میرحسینی که عضو شورای شهر کرمان و رییس کمیسیون گردشگری این شورا نیز هست ؛ اظهار داشت : بازآفرینی اصولی و فرهنگ مبنای بافت های تاریخی شهرهای جهانی ماهان ؛ شهداد ؛ راین و … که در محدوده شهرستان کرمان قرارگرفته اند می تواند ظرفیت های بی نظیری در حوزه گردشگری ایجاد کرده و استان کرمان را به قطب گردشگری جنوب شرق تبدیل کند.

میرحسینی گفت بناهای تاریخی شاخص واقع در شهرهای شهرستان کرمان نظیر باغ شاهزاده و بقعه شاه نعمت الله ماهان ؛ ارگ تاریخی راین و باغ فتح آباد اختیارآباد با مرمت و بازآفرینی صورت گرفته به تنهایی وضعیت نسبتا مناسبی دارند ؛ لیکن بافت شهری پیرامون این بناهای تاریخی وضعیت مناسبی ندارد و لازمست متولیان حوزه بازآفرینی در این زمینه ورود کرده و موضوع بازآفرینی را در این شهرها به جد پیگیری کنند

لازم به ذکر است شهرستان کِرمان یکی از شهرستانهای استان کرمان در جنوب شرقی ایران است که مهمترین و بزرگترین شهرستان استان کرمان به‌شمار می‌آید. مرکز این شهرستان شهر کرمان است و مرکز استان کرمان نیز به‌شمار می‌رود. راین، ماهان؛جوپار، شهداد، اندوهجرد، گلباف، زنگی‌آباد، اختیارآباد، راین، چترود و کاظم‌آباد از دیگر شهرهای آن هستند.

موقعیت استان کرمان و شهرستان کرمان
باغ شاهزاده ماهان
باغ فتح آباد اختیارآباد
ارگ راین
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.