کد خبر : 3683
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹

تامین اعتبار پروژه مطالعات طرح تفصیلی تربت‌ حیدریه با رویکرد بازآفرینی شهری

تامین اعتبار پروژه مطالعات طرح تفصیلی تربت‌ حیدریه با رویکرد بازآفرینی شهری

علی نیکزاد شامگاه دوشنبه، ۱۶ آبان ماه، در جلسه جمع‌بندی سفر خود و مدیران ارشد ۹ وزارتخانه به تربت‌ حیدریه گفت: در این سفر یک‌روزه به منطقه ۷۰ مصوبه در زمینه های مختلف منجمله بازآفرینی شهری داشتیم. نایب‌رییس مجلس گفت: در زمینه بازآفرینی شهری ۲ میلیارد تومان برای آسفالت معابر خاکی شهر فیض‌آباد، یک میلیارد

علی نیکزاد شامگاه دوشنبه، ۱۶ آبان ماه، در جلسه جمع‌بندی سفر خود و مدیران ارشد ۹ وزارتخانه به تربت‌ حیدریه گفت: در این سفر یک‌روزه به منطقه ۷۰ مصوبه در زمینه های مختلف منجمله بازآفرینی شهری داشتیم.

نایب‌رییس مجلس گفت: در زمینه بازآفرینی شهری ۲ میلیارد تومان برای آسفالت معابر خاکی شهر فیض‌آباد، یک میلیارد تومان برای مطالعات طرح تفصیلی تربت‌ حیدریه با محوریت بازآفرینی، پنج میلیارد تومان برای آسفالت معابر بازآفرینی به شرط اینکه شهردار محدوده آن را نیز مشخص کند، برای پارک ضیاءالدین تربت‌ حیدریه یک میلیارد تومان و برای تکمیل ۲ پروژه نیمه‌تمام شهرداری نیمی از مبالغ آن توسط سازمان بازآفرینی شهری پرداخت شود. همچنین تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی صفر درصد برای بافت فرسوده شهر تربت‌ حیدریه مصوب شد.

تربت شهری با وسعت ۲۴ هزار کیلومتر در جنوب غربی مشهد است و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۳۳۳ متر است. بلندترین قله تربت‌حیدریه، قله مکان است که ارتفاعی برابر با ۳۰۱۳ متر دارد. تربت‌حیدریه با شهرستان مشهد ۱۴۰ کیلومتر و با تهران ۱۰۸۶ کیلومتر فاصله دارد. بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت تربت‌حیدریه برابر با ۲۲۴۶۲۶ نفر است. تربت چهارمین شهر پرجمعیت استان خراسان رضوی است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.