کد خبر : 3458
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۳

استاندار خراسان رضوی : بسته تحولی حاشیه شهر مشهد باعث ایجاد ارزش افزوده خواهد شد

استاندار خراسان رضوی : بسته تحولی حاشیه شهر مشهد باعث ایجاد ارزش افزوده خواهد شد

استاندار خراسان رضوی گفت: با همت همه دستگاه‌های مرتبط، بسته تحولی حاشیه شهر مشهد مشخص شده است که باعث ایجاد ارزش افزوده می‌شود. به گزارش بازآفرینی به نقل از مهر، یعقوبعلی نظری در مراسم افتتاح بلوار بصیرت در محله شهید رجایی مشهد اظهار کرد: با همت همه دستگاه‌های مرتبط، بسته تحولی حاشیه شهر مشهد مشخص

استاندار خراسان رضوی گفت: با همت همه دستگاه‌های مرتبط، بسته تحولی حاشیه شهر مشهد مشخص شده است که باعث ایجاد ارزش افزوده می‌شود.

به گزارش بازآفرینی به نقل از مهر، یعقوبعلی نظری در مراسم افتتاح بلوار بصیرت در محله شهید رجایی مشهد اظهار کرد: با همت همه دستگاه‌های مرتبط، بسته تحولی حاشیه شهر مشهد مشخص شده است که باعث ایجاد ارزش افزوده می‌شود و طرح‌های آن یکی پس از دیگری در حال اجرا است و سهم اصلی آن نیز بر عهده شهرداری مشهد قرار دارد.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: بر همین اساس و بر اساس دستور کار مشخص شده ۵۰ درصد وظایف بر عهده شهرداری و ۳۰ درصد بر عهده دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و همچنین ستاد بازآفرینی است و بر اساس فهرست اولویت‌ها، منابع مالی و زمان اتمام طرح‌ها نیر مشخص شده است.

وی با اشاره به اینکه نقش استانداری، پیگیری و کنترل وظایف و کارها است، اظهار کرد: از سوی دیگر ۶۰ درصد هزینه خانوار مربوط به موضوع مسکن است و مهمترین خدمتی که در شرایط فعلی و بر زندگی مردم تأثیر مستقیم دارد، کمک به معیشت مردم در خصوص مسئله مسکن است.

نظری ادامه داد: برای افراد مشهدی که در طرح ملی نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند سعی شده است تا در محدوده این شهر صاحب مسکن شوند و این موضوع برای شهر مشهد بسیار سخت و پیچیده است. بر همین اساس با آستان قدس رضوی در یکی از قطعات متعلق به آنها به توافق رسیده‌ایم که ارزش این معامله بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

استاندار خراسان رضوی گفت: اکنون عملیات نقشه برداری آن آغاز شده است به زودی شاهد ایجاد مجموعه بزرگ مسکونی از نظر تعداد بسیار واحد مسکونی و هم از نظر کیفیت منحصر به فرد آن خواهیم بود و این در حالی است که با توجه به سختی کار سرعت اجرای این طرح تاکنون خوب بوده است.

وی افزود: طرح‌های خوب و تأثیر گذاری در سطح استان خراسان رضوی تعریف شده است که آغاز عملیات اجرایی آن یکی پس از دیگری آغاز خواهد شد و با اقدامات جهشی شاهد تحول بزرگی در مشهد و استان خراسان رضوی خواهیم بود.

مسیر بازگشایی شده امروز با نام بلوار بصیرت، بخشی از اراضی موقوفه ۳۲ هکتاری در شهرک شهید رجایی مشهد است که سال گذشته پنج هکتار از آن برای احداث بیمارستان حاشیه شهر مشهد به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار شد. برای سایر بخش‌های این اراضی نیز با هدف توسعه خدمات عمومی فرهنگی و اجتماعی، طی مشارکت با شهرداری مشهد برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است که یکی از آنها، اختصاصی فضای مورد نیاز برای امتداد بلوار بصیرت و اتصال آن به بلوار مهریز و بلوار حر بوده است. تسهیل رفت و آمد و عبور و مرور مردم و کاهش بار ترافیکی منطقه امیر آباد در شهرک شهید رجایی از مهم‌ترین مزیت‌های این پروژه برای شرق مشهد است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.