کد خبر : 3433
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۰

معاون وزیر راه و شهرسازی : ملایر یکی از شهرهای پیشرو در زمینه بازآفرینی شهری است/محدوده محلات هدف و برنامه اقدام مشترک در محلات ملایر نیازمند بازنگری است

معاون وزیر راه و شهرسازی : ملایر یکی از شهرهای پیشرو در زمینه بازآفرینی شهری است/محدوده محلات هدف و برنامه اقدام مشترک در محلات ملایر نیازمند بازنگری است

محمدآئینی معاون وزیر راه و شهرسازی در دومین روز از هفته دولت به ملایر سفر کرد به گزارش بازآفرینی ، محمدآئینی معاون وزیر راه و شهرسازی پس از بازدید از محلات هدف بازآفرینی شهرستان ملایر از جمله سرجو، شمس‌آباد و پشت ناسیونال در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار ملایر شرکت کرد و گفت: ملایر یکی

محمدآئینی معاون وزیر راه و شهرسازی در دومین روز از هفته دولت به ملایر سفر کرد

به گزارش بازآفرینی ، محمدآئینی معاون وزیر راه و شهرسازی پس از بازدید از محلات هدف بازآفرینی شهرستان ملایر از جمله سرجو، شمس‌آباد و پشت ناسیونال در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار ملایر شرکت کرد و گفت: ملایر یکی از شهرهای پیشرو در حوزه بازآفرینی پایدار شهری است، بازدید از سه محله سرجو، شمس‌آباد و پشت ناسیونال ملایر، نشان از این داشت که اقدامات خوبی در حوزه فرهنگی، آب و فاضلاب و خدمات درمانی توسط دستگاههای عضو ستاد و شهرداری صورت گرفته است.

آئینی گفت: شهرداری ملایر فضای خوبی را فراهم نماید تا مردم از حداکثر تخفیف‌ها بهره‌مند شوند و با همکاری سازمان نظام مهندسی و دستگاه‌های اجرایی، پروانه نوسازی را ظرف مدت یک ماه صادر کنند.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با تاکید بر این که مجموعه مدیران این شهرستان با همدلی و همکاری خوبی اقدامات این حوزه را پیش می‌برند، تاکید کرد: این روند باید ادامه پیدا کند تا شاهد توسعه اقدامات در حوزه محرومیت‌زدایی در محلات بازآفرینی شهری باشیم.

 ضرورت بازنگری برنامه اقدام مشترک محلات سرجو و شمس‌آباد

آیینی ضمن تبریک هفته دولت عنوان کرد که اعضا ستاد از این فرصت استفاده کرده و دستاوردهای دولت مردمی سیزدهم را به مردم ملایر اطلاع‌رسانی کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص ضرورت فعال‌سازی ستاد شهرستان و کارگروه‌های تخصصی آن بر ضرورت بازنگری برنامه اقدام مشترک محلات سرجو و شمس‌آباد با استراتژی خروج از محله تاکید کرد.

او خواستار تعیین یا بازنگری محدوده‌های ناکارآمد شهری در شهرهای شهرستان ملایر بر اساس آخرین شاخص‌های مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری شد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در ادامه اتخاذ رویکرد محله‌محوری با محوریت مساجد را از الزامات مدنظر در محلات هدف برشمرد و با اشاره به نهضت آسفالت معابر از مسوولان شهری ملایر خواست تا اطلاعات رقومی معابر خاکی واقع در محدوده‌های مصوب را به اداره کل راه  و شهرسازی استان همدان(دبیرخانه ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان همدان)‌ارسال کنند.

دبیرستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با اشاره به برنامه عملیاتی مصوب سال ۱۳۹۰  که برای محلات سرجو و شمس‌آباد با محوریت شرکت تهیه و تصویب شده است، تصریح کرد: وجود برنامه مصوب یکی از دلایل موفقیت برنامه اقدام مشترک و عملکرد ستاد بازآفرینی شهری پایدار در این محلات است بنابراین از شهرداری می‌خواهم برنامه عملیاتی برای سایر محلات هدف و نیز ارزیابی اقدامات انجام شده در محله‌های سرجو و شمس‌آباد را تهیه و در مراجع ذیربط مصوب نماید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت تسهیلگری جهت تسریع جریان نوسازی در محلات هدف، نقش شهرداری‌ها، گروه‌های جهادی، تشکل‌های مردم‌نهاد و استفاده از ظرفیت آنها با نظارت و راهبری ستاد بازآفرینی را کلیدی عنوان کرد.

او همچنین بر استفاده از ظرفیت ماده ۹ قانون حمایت از احیا، نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد به منظور رفع مشکلات ثبتی پلاک‌های واقع در محدوده‌های مصوب تاکید کرد.

گفتنی است ستاد بازآفرینی شهرستان ملایر به ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر با حضور محمد آیینی مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، مدیرکل راه و شهرسازی استان، شهردار و رییس شورای شهر ملایر و سایر دستگاه‌های عضو ستاد برگزار شد.

همچنین در پایان جلسه از فرمانداری و شهردار ملایر بابت پیشبرد برنامه اقدام مشترک و محرومیت زدایی از محلات کم برخوردار تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.