کد خبر : 4006
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۵

معاون راه و شهرسازی کردستان : توجه به باز زنده‌سازی بافت فرسوده شهری در کنار اجرای برنامه‌های طرح جهش مسکن ضروریست / به دلیل کاهش اعتبارات، فرایند اتمام پروژه‌های بازآفرینی با مشکل مواجه شده است

معاون راه و شهرسازی کردستان : توجه به باز زنده‌سازی بافت فرسوده شهری در کنار اجرای برنامه‌های طرح جهش مسکن ضروریست / به دلیل کاهش اعتبارات، فرایند اتمام پروژه‌های بازآفرینی با مشکل مواجه شده است

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان گفت: زمین برای ساخت ۱۲ هزار واحد مسکن ملی در استان تامین شده و در حال حاضر ۷ هزار واحد نیز در دست ساخت است. به گزارش بازآفرینی به نقا از ایرنا امیرحسین جمشیدی، امروز در همایش شهرداران استان کردستان که در سالن جلسات معاونت

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان گفت: زمین برای ساخت ۱۲ هزار واحد مسکن ملی در استان تامین شده و در حال حاضر ۷ هزار واحد نیز در دست ساخت است.

به گزارش بازآفرینی به نقا از ایرنا امیرحسین جمشیدی، امروز در همایش شهرداران استان کردستان که در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: هدف از  اجرای طرح نهضت ملی مسکن ساماندهی بازار مسکن و اجاره‌بها و خانه‌دار شدن اقشار ضعیف جامعه بوده است.

وی افزود: طبق برنامەریزی‌های انجام شدە باید طی چهار سال آیندە ٤ میلیون واحد مسکن در کشور ساختە شود کە سهم استان کردستان از این میزان ٨۷ هزار و ۲۳۹ واحد در قالب ۳٦ هزار و ۷٨۱ ساخت مسکن است.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی کردستان سهمیە ساخت نهضت ملی مسکن در استان کردستان را ۳٦ هزار و ۷٨۱ واحد عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۱٦ هزار و ۳۷۰ واحد بە صورت خودمالکی، ٥ هزار و ۷٦۰ واحد بە صورت استیجاری و ۱٦ هزار شامل خانەهای روستایی است.

وی نبود زمین را از چالش‌های روبەروی طرح نهضت ملی خواند و گفت: زمین ۱۲ هزار واحد مسکونی تامین شده و  ۷ هزار واحد مسکونی از این طرح در حال ساخت است.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان با تاکید بر ضرورت توجه به پایین آوردن قیمت تمام‌شده مسکن ملی، گفت: باید از ظرفیت‌های مختلف در راستای کاهش قیمت تمام‌شده مسکن ملی بهره بگیریم.

جمشیدی اضافه کرد: با عنایت شهرداری و شورای شهر سنندج قیمت صدور جواز برای ساخت مسکن ملی در سنندج ۲۱ میلیون برای هر واحد در نظر گرفته شده که این اقدام قابل تقدیر است و امیدواریم به رویه‌ای در بین شهرداری‌های سایر شهرهای استان تبدیل شود.

به گفته وی، عملیاتی شدن اهداف و برنامه‌های دولت مردمی در طرح نهضت مسکن ملی نیاز به عزم بین‌دستگاهی و همراهی بیشتر سایر بخش‌ها دارد.

توجه به باز زنده‌سازی بافت فرسوده شهری در کنار اجرای برنامه‌های طرح جهش مسکن ضروریست / به دلیل کاهش اعتبارات، فرایند اتمام پروژه‌های بازآفرینی با مشکل مواجه شده است

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان  توجه به باز زنده‌سازی بافت فرسوده شهری در کنار اجرای برنامه‌های طرح جهش مسکن را ضروری دانست و گفت: راه و شهرسازی در چند سال اخیر بهسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده را به صورت ویژه مورد توجه قرار داده و موارد تشویقی در نظر گرفته است و شهرداری‌ها هم در این حوزه کمک زیادی به این اداره‌کل داشته‌اند.

جمشیدی اذعان کرد: ۵۷ پروژه در حوزه بازآفرینی شهری در کردستان آغاز شد اما به دلیل کاهش اعتبارات، فرایند اتمام پروژه‌ها با مشکل مواجه شده است.

به گفته وی، بهره‌برداری از این پروژه‌ها تحول اساسی در حوزه ارتقای کیفیت زندگی ساکنین محلات هدف بازآفرینی شهری ایجاد خواهد کرد.

جمشیدی گفت: انتظار داریم دستگاه‌های بهره‌بردار با جذب اعتبار از مرکزیت زمینه تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه‌ها را فراهم سازند.

وی عنوان کرد: ساختمان‌های ناایمن هم در سطح استان شناسایی شده و مکاتبات لازم صورت گرفته است که امیدواریم برنامه اقدام مشترک مدنظر ستاد بازآفرینی در استان دنبال شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.