کد خبر : 4002
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۶

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی: با تدوین طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر ارومیه موانع نوسازی بیش از ۷۰ درصد بافت فرسوده این شهرمرتفع خواهد شد / یک هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی حاشیه شهر با کاربری‌های مسکونی و خدماتی به محدوده شهری ارومیه اضافه شده است که این میزان ظرفیت ساخت سی هزار واحد مسکونی را خواهد داشت

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی: با تدوین طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر ارومیه موانع نوسازی بیش از ۷۰ درصد بافت فرسوده این شهرمرتفع خواهد شد / یک هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی حاشیه شهر با کاربری‌های مسکونی و خدماتی به محدوده شهری ارومیه اضافه شده است که این میزان ظرفیت ساخت سی هزار واحد مسکونی را خواهد داشت

سیدمحسن حمزه لو روز یکشنبه در جلسه بررسی سکونتگاه‌های غیر رسمی استان که با حضور معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، افزود: یک هزار و ۷۶۱ هکتار مساحت سکونتگاه‌های غیررسمی شناسایی شده در این استان است. به گزارش بازآفرینی به نقل از ایرنا

سیدمحسن حمزه لو روز یکشنبه در جلسه بررسی سکونتگاه‌های غیر رسمی استان که با حضور معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، افزود: یک هزار و ۷۶۱ هکتار مساحت سکونتگاه‌های غیررسمی شناسایی شده در این استان است.

به گزارش بازآفرینی به نقل از ایرنا : مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۴۳۷ هزار و ۷۶۵ نفر در این سکونتگاه‌ها ساکن هستند، اظهار کرد: ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی مرتبط با فعالیت‌های بازآفرینی شهری بوده و این امر با جدیت دنبال می‌شود.

حمزه لو ادامه داد: این اداره کل در راستای اجرایی شدن سیاست‌های محرومیت زدایی از چهره محلات حاشیه شهرهای استان علاوه بر تخصیص قیر رایگان به شهرداری‌ها، ۳۰ پروژه‌ مختلف بازآفرینی شهری را در حاشیه شهرهای استان اجرا کرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اضافه کرد: در همین راستا در شهرهای مورد هدف طرح‌های بازآفرینی و در سکونتگاه‌های غیر رسمی اقدامات مختلفی همچون اجرای زیرسازی، بهسازی و آسفالت معابر، ساخت و تکمیل فضاهای آموزشی، بهسازی مسیل‌های مناطق هدف و ساخت خانه محله در اولویت کاری این اداره کل قرار گرفته است.

حمزه لو همچنین در رابطه با تقلیل افق طرح جامع شهر بوکان نیز یادآور شد: افق طرح جامع این شهر تا سال ۱۴۰۵ بوده و در راستای مطالعه مجدد و بررسی بیشتر با تقلیل افق مدنظر است.

وی تاکید کرد: همچنین در راستای ساماندهی اراضی و سکونتگاه‌های شهر بوکان الحالق یک محدوده ۴۰ هکتاری به محدوده شهر بوکان در حال بررسی است.

 

 

مطالعات طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر ارومیه با جدیت دنبال می‌شود

 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: ۳۰۷ هکتار بافت تاریخی در شهر ارومیه وجود دارد که باید طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی ارومیه در سریعترین زمان ممکن جهت اجرا تهیه شود.

سید محسن حمزه لو در جلسه بررسی روند تهیه طرح جامع و طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی ارومیه اظهار کرد: پیاده‌سازی رهیافت‌های بازآفرینی در بافت تاریخی با محوریت مشارکت شهروندان و براساس ضوابط و مقررات می‌تواند تعلق هویتی افراد را افزایش دهد.

وی با اشاره به لزوم اتمام مطالعات طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر ارومیه، ادامه داد: با اتمام مطالعات طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر ارومیه مشکل ساخت و ساز بیش از ۷۰ درصد بافت فرسوده ارومیه مرتفع و نوسازی مسکن در بافت فرسوده سرعت و رونق بیشتری می‌گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: مطالعات طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر ارومیه از یکسال گذشته آغاز شد و این روند با جدیت دنبال می‌شود.

حمزه لو اضافه کرد: نوسازی و صدور پروانه‌های ساختمانی در این بافت شهری باید در راستای ساماندهی سیما و منظر شهری، دسترسی مناسب به تاسیسات و تجهیزات شهری، اصلاح آشفتگی ساختار اقتصادی و اجتماعی و زیربنایی باشد.

وی یادآور شد: با رونق نوسازی مسکن در بافت فرسوده روند اجرای طرح‌های مسکن نیز سرعت می‌گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به لزوم اتمام تهیه طرح جامع ارومیه توسط مشاوران، افزود: با تصویب محدوده جدیدطرح جامع شهر ارومیه در حدود یک هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی حاشیه شهر با کاربری‌های مسکونی و خدماتی به محدوده شهری اضافه شد.

حمزه لو گفت: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته، حدود هفت هزار و ۱۰۰ قطعه مسکونی با قابلیت احداث ۳۰ هزار واحد مسکونی الحاق به محدوده شد که در همین راستا مشکلات چندین ساله تعاونی‌های مسکن با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش حل و فصل شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.