کد خبر : 3845
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵

مدیرعامل سازمان بازآفرینی شهرداری تبریز : تعمیرات مقبره الشعرا اردیبهشت سال آینده به پایان خواهد رسید

مدیرعامل سازمان بازآفرینی شهرداری تبریز : تعمیرات مقبره الشعرا اردیبهشت سال آینده به پایان خواهد رسید

به گزارش بازآفرینی، حسین منیری فر ، مدیر عامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری تبریز در خصوص وضعیت مقبره الشعرای تبریز گفت: قسمت ضلع جنوبی مقبره الشعرا نزدیک به ۲۰۰۰ مترمربع بوده و برای کف سازی این بخش باید حدود ۳۵۰ تن اسکلت فلزی تا نهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ کار شده و به

به گزارش بازآفرینی، حسین منیری فر ، مدیر عامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری تبریز در خصوص وضعیت مقبره الشعرای تبریز گفت: قسمت ضلع جنوبی مقبره الشعرا نزدیک به ۲۰۰۰ مترمربع بوده و برای کف سازی این بخش باید حدود ۳۵۰ تن اسکلت فلزی تا نهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ کار شده و به قسمت شمالی وصل شود.

وی افزود: پس اتمام این عملیات در تاریخ نهم اردیبشهت ماه سال آینده، مقبره الشعرا برای حضور گردشگران مهیا شده و تمامی حصارهای اطراف مقبره برداشته می‌شود. شهرداری هزینه ۴۰ میلیارد تومانی برای این پروژه به صورت امانی برآورد کرده است.

منیری فر خاطرنشان کرد: در سفر اخیر ریاست جمهوری به تبریز مبلغی به صورت اوراق برای تکمیل این پروژه به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تخصیص یافته بود که شهرداری تبریز در مکاتباتی با استاندار درخواست کرد تا این مبلغ به شهرداری اختصاص یابد تا خدمات بهتری در این مجموعه هنری به مردم ارائه شود چرا که اکنون مشکل عدم روشنایی و نفوذ رطوبت در این مجموع وجود داشته و نیاز به بهسازی دارد.

وی تاکید کرد: متاسفانه علی رغم تاکید استاندار، این مبلغ که به میزان ۳۵ میلیارد تومان اوراق سه ساله بوده تاکنون به شهرداری تخصیص نیافته است. این در حالی که شهرداری برای تکمیل ضلع شمالی مقبره الشعرا طی سال‌های گذشته بیش از ۵۰ میلیارد تومان که به رقم امروز شاید به ۲۰۰ میلیارد تومان برسد، هزینه کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اجرای پروژه قرارگاه مسکن در سازمان عمران شهرداری تبریز، تشریح کرد: تعداد ۴۶ واحد مسکونی در زمین‌های متعلق به شهرداری توسط سازمان عمران در سال ۱۴۰۲ احداث و تحویل داده می‌شود تا ارزش افزوده‌ آن برای تکمیل پروژه‌های شهرداری در حوزه آسفالت و … به کار گرفته شود. پیش پروانه ۲۷ واحد اخذ شده و این واحدها در دو منطقه اره گر و رسالت تبریز ساخته می‌شوند.

منیری فر افزود: تعداد ۲۸ واحد مسکونی با متراژ زیر ۱۰۰ متر در منطقه اره گر و با هزینه ۴۰ میلیارد تومان و تعداد ۱۸ واحد زیر ۱۰۰ متر با هزینه ۲۰ میلیارد تومان در منطقه رسالت تبریز احداث خواهد شد.

وی با اشاره به تحقق ۱۱۴ درصدی بودجه سازمان عمران در سالجاری، گفت: بودجه سازمان برای سال ۱۴۰۲ مبلغ ۵۲۵ میلیارد تومان است که بیش از سه برابر بودجه سالجاری است.

وی افزود: یکی از پروژه‌های سازمان عمران در سالجاری، احداث تراشه‌های پلکانی با اعتبار ۱۳ میلیارد تومانی برای ایمن سازی پایین کوه عینالی در مجاورت اتوبان پاسداران بوده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.