کد خبر : 3301
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱:۰۰

زاکانی: پادگان ۰۶ به شکل یکپارچه حفظ و بازآفرینی خواهد شد

زاکانی: پادگان ۰۶ به شکل یکپارچه حفظ و بازآفرینی خواهد شد

شهردار تهران روز یکشنبه در حاشیه بازدید از پادگان ۰۶ در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بازدید از پادگان مذکور نقطه آغاز بازدیدهای امروز است، اظهار کرد: بنا است که از همه پروژه های مربوط به پادگان های متعلق به ارتش دیدن کنیم تا توجه به این ظرفیت ها امکان این را فراهم کند که

شهردار تهران روز یکشنبه در حاشیه بازدید از پادگان ۰۶ در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بازدید از پادگان مذکور نقطه آغاز بازدیدهای امروز است، اظهار کرد: بنا است که از همه پروژه های مربوط به پادگان های متعلق به ارتش دیدن کنیم تا توجه به این ظرفیت ها امکان این را فراهم کند که با مولد سازی آن شهر تهران بهتر و بیشتر بهره ببرد. دوشان تپه، کوهک و جی سه پادگان دیگر مد نظر هستند و در کنار آن در خصوص مهمات سازی خیابان پیروزی نیز به تفاهم رسیده بودیم و قدرالسهمی که در آن فضا برای مردم تهران ایجاد شد بالغ بر ۱۱ هکتار فضای سبز بود که فرصت بزرگی را برای منطقه ۱۳ به وجود می آورد.

وی افزود: نگاه کلی به پادگان ۰۶ این است که با توجه به ارزش‌های میراثی آن به صورت یکپارچه کل واحد حفظ و صیانت شود. به طوری که بازآفرینی آن بتواند امکان و شرایطی را ایجاد کند که هم تنفسگاهی را برای شهروندان  به وجود بیاورد و هم میراث گذشته را در منظر امروز و آینده شهروندان قرار دهد تا بتوانند نهایت استفاده را از این ظرفیت ها ببرند.

زاکانی در ادامه درخصوص تعیین قدرالسهم ها درباره پادگان ۰۶ توضیح داد: این مساله باید در حوزه کارشناسی و با توجه به نحوه بهره برداری از مجموعه شکل بگیرد و اساس کار توجه به منافع و مصالح شهر و توجه و دقت در صیانت از این میراث گرانبها و در اختیار علاقمندان قرار دادن آن است اما کم و کیف آن از طریق چارچوب های قانونی تعیین می شود. حضور امروز  فقط به منظور عملیاتی کردن این مسیر است و در تسریع آن هیچ یک از طرفین دچار تردید نیستند.
شهردار تهران در پایان با بیان اینکه تعیین زمان عملیاتی شدن این تفاهم دشوار است، عنوان کرد: مساله مهم این است که به فضل الهی کل شهروندان شهر تهران از این موهبتی که در اختیار ارتش قرار دارد استفاده خواهند برد و اجرا و عملیاتی شدن این تفاهم در جهت رفاه و آسایش و بالا بردن ظرفیت های شهر از جمله ظرفیت گردشگری به زودی اتفاق خواهد افتا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.